Terasinės lentos

Terasinės lentos naudojamos įvairių rūšių terasoms įrengti. Tiek jaukiai lauko oazei prie namų, tiek komercinės paskirties - lauko kavinių ar terasų įrengimui. Svarbu pasirinkti Jūsų poreikius atitinkančias, kokybiškas lentas. Tam, kad, tinkamai prižiūrėdami, galėtumėte ja naudotis ir mėgautis daugybe metų. O terasos nereiktų po keleto metų įrenginėti iš naujo.

medinė terasa iš lentų

Terasinės lentos - pasirinkimas

  • Impregnuotos lentos terasai - puikus pasirinkimas. Ypač, jeigu aktualu terasos ilgaamžiškumas. Impregnavimas apsaugo lentas nuo puvimo, todėl jos tarnaus ilgiau.  Itin populiarus pasirinkimas - impregnuotos eglės arba pušies lentos. Jos tarnauja pakankamai ilgą laiką, ir kainuoja ganėtinai nebrangiai;
  • Termiškai apdorotos lentos terasai yra paveiktos aukštos temperatūros, todėl jos - kur kas atsparesnės aplinkos veiksniams. Tokiu metodu gali būti apdirbama ne tik spygliuočių, bet taip pat ir lapuočių mediena;

  • Nors maumedis, kaip ir pušis ar eglė, taip pat yra spygliuotis, tačiau jis neretai priskiriamas atskirai kategorijai. Todėl, kad ši mediena pasižymi savita faktūra bei ilgaamžiškumu. Jei norite išties ilgai tarnaujančios terasos,  rinkitėss iš šios medienos pagamintas lentas;

  • Itin atsparia mediena yra laikomas ąžuolas ar kedras, tačiau iš šių medžių terasinės lentos yra gaminamos ne taip ir dažnai. Kadangi šių medžių mediena yra ganėtinai brangi, dėl didelių kaštų, jos tampa retu klientų pasirinkimu.
  •  

Terasų lentos: kaip išsirinkti tinkamas?

Ruošiantis įsirengti terasą, apsisprendus dėl jos dydžio, stiliaus ir išvaizdos, vienas svarbiausių etapų tampa terasinių lentų pasirinkimas. Rinkoje galite rasti gana platų asortimentą. Tačiau tam, kad išsirinktumėte Jūsų poreikius geriausiai atitinkantį variantą, suprasti  kuo vienos lentų rūšys skiriasi nuo kitų.

Lietuvoje augančių lapuočių lentos

Ąžuolo ar uosio terasų lentos nėra labai populiarios, nes tokia mediena yra labai brangi. Vis dėlto, jei nuspręstumėte investuoti būtent į tokią medieną, svarbu žinoti tai, kad ąžuolas ir uosis yra lengvai paveikiami saulės bei drėgmės. Tad tokios lentos turi būti termiškai apdorojamos bei alyvuojamos

Spygliuočių mediena

Terasų lentos gali būti pagamintos iš impregnuotos pušų medienos, kuri yra atspari pelėsiui ir grybeliui. Tokios pušinės lentos yra džiovinamos gamykloje. Bei impregnuojamos giluminiu-vakuuminiu metodu. Tai užtikrina lentų stabilumą bei atsparumą įvairiam aplinkos poveikiui. Kita pasirinkimo galimybė – tai termiškai apdorotos spygliuočių lentos, kurios yra veikiamos aukšta temperatūra. Tokiu būdu yra sumažinamas drėgmės kiekis bei pašalinami sakai.

Maumedis

Iš maumedžio pagamintos terasų lentos dažniausiai pasirenkamos dėl estetinių priežasčių. Vis dėlto, tai tikrai nėra vienintelis tokios medienos privalumas – taip pat svarbu ir tai, kad maumedis pasižymi ilgaamžiškumu bei paprasta priežiūra. Dėl didelio dervingumo šias lentas nėra būtina impregnuoti, tačiau toks pasirinkimą turi ir trūkumą – šios terasinės lentos yra gana nepigios.

Drėgnųjų miškų mediena

Iš maumedžio pagamintos terasų lentos dažniausiai pasirenkamos dėl estetinių priežasčių. Vis dėlto, tai tikrai nėra vienintelis tokios medienos privalumas – taip pat svarbu ir tai, kad maumedis pasižymi ilgaamžiškumu bei paprasta priežiūra. Dėl didelio dervingumo, šias lentas nėra būtina impregnuoti.

Medienos kompozito lentos

Tropinių lapuočių mediena pasižymi tankumu, kietumu ir tvirtumu, tad iš tokios medienos pagamintos lentos bus atsparios įvairiam poveikiui bei ilgaamžės. Tokių dailylenčių terasai priežiūra yra minimali, tačiau jų kaina yra ganėtinai aukšta.