Grindinės lentos

Medinės grindys - vienas populiariausių pasirinkimų, kuris net ir atsirandant kitoms grindų rūšims, pigesnėms jų alternatyvoms, nepraranda žmonių susidomėjimo. Per daugelį metų pasitikėjimą įgijusios medinės grindinės lentos yra ilgaamžis, natūralus sprendimas, suteikiantis namams daug jaukesnį, šiltesnį vaizdą. Be abejo, ant betoninių grindų sudėtos medinės apdailos lentos suteikia patalpoms šilumos ir tuo pačiu kokybiškos medinės grindys suteikia namų interjerui jaukumo ir solidumo.

Jei ir Jūs savo namuose siekiate jaukumo, malonios ir estetiškos aplinkos, rimtai apgalvokite šį variantą – mūsų specialistų komanda suteiks visą dominančią ir praktiškai naudingą informaciją.

Šiaurietiškos spygliuočių medienos savybės

Mūsų įmonėje medienos grindų lentos gaminamos iš sibiro pušies arba sibiro eglės. Šias medienos rūšis pasirinkome sąmoningai, mąstydami apie geriausią kainos bei kokybės santykį bei eksploatacines savybes. Lapuočių medžiai laikomi pačiais tvirčiausiais, ilgaamžiškiausiais, tačiau jų kaina rinkoje labai didelė, be to, priežiūra taip pat reikalauja daugiau atidumo.

Sibiro eglė ir sibiro pušis

Spygliuočių medžiai, lyginant su lapuočiais, auga greičiau, todėl dažnai jie laikomi ne tokia patvaria žaliava. Tačiau pravartu bei naudinga žinoti, jog vienmečiai spygliuočiai, augantys atšiauresnėmis sąlygomis nei mūsiškiai, pasižymi tankesniu medienos sluoksniu, kas lemia jų tvirtumą, ilgesnį eksploatavimo laiką. Mūsų spygliuočių, eglinės bei pušinės dailylentės kokybe lenkia daugumos lapuočių dailylentes. "Doneris" UAB siekia geriausio kokybės rezultato, todėl mūsų lentos grindims gaminamos tik iš atsivežtų šiaurietiškų spygliuočių medžių. Žinoma, tokia mediena yra šiek tiek brangesnė už lietuvišką, todėl galutinė grindinės lentos kaina klientui susidaro didesnė, tačiau pasiektas grindų rezultatas patalpų savininkus džiugina daugybę metų.

Taip pat naudinga žinoti, jog kai kurie gamintojai perka visiškai neišdžiovintą lietuvišką medieną, kas yra daug pigiau, tačiau neturėdami geros apdirbimo technikos, ją džiovina netinkamai, o norėdami kuo greičiau sulaukti pelno, parduoda per drėgną produktą. Be abejo, tai itin stipriai pajaučia klientas, kuomet per kelerius eksploatacijos metus, grindinės lentos deformuojasi taip stipriai, jog kai kuriais atvejais užuot atlikus remontą, naudingiau dėti naujas medines grindis. Kad taip nenutiktų, visuomet patariame pasitikėti tik patikimomis, už savo gaminius, darbų kokybę atsakingomis įmonėmis.

Grindų lentos: montavimo ir eksploatacijos ypatumai

Mūsų įmonės siūlomos dailylentės grindims yra tinkamos ne tik namų, bet ir įvairių įstaigų patalpose. Be abejo, medinės grindys daug labiau veikiamos ten, kur praeina didelis srautas žmonių, todėl jos turi būti tinkamai apdorotos ir pritaikytos. Taip pat reikia tikėtis, jog įstaigų grindis teks atnaujinti dažniau nei esančias namuose, tačiau tai visiškai normalu.

Spygliuočių dailylentės - sibiro eglė, sibiro pušis

Kadangi mediena natūrali, kvėpuojanti žaliava, todėl net ir po profesionalaus apdorojimo ją šiek tiek veikia drėgmės santykis. Todėl prieš dedant grindų lentas patariame leisti joms apsiprasti su būsimomis aplinkos sąlygomis ir išpakavus iš transportavimo plėvelės palikti jas bent 10-14 dienų toje patalpoje. Taip išvengiama medinių grindinių lentų deformacijos problemos, kuomet atvežtos sausos ir iškart sudėtos lentos jau pirmosiomis eksploatacijos dienomis (jei namuose didelis drėgnumas) šiek tiek išsiplečia, dėl ko tam tikrose vietose grindinės lentos gali prarasti estetinę išvaizdą. Be abejo, vietomis pakilusios lentos trukdys ir vaikščiojimui.

Kad medinė grindų danga ilgiau išlaikytų kokybę

Medinės lentos grindims bei jų danga pasižymi gera garso izoliacija, nėra tokios triukšmingos palyginus su keraminėmis plytelėmis, tačiau be abejo, yra šiek tiek minkštesnės, todėl patariame sudėtas grindis padengti kokybiškomis pasirinktos rūšies apsaugos priemonėmis.

Dažnas drėgmės svyravimas, per maža ar per didelė drėgmė turi didžiausią neigiamą įtaką grindų lentų būklei. Todėl naudinga patalpose siekti išlaikyti panašų drėgmės lygį, vengti staigių svyravimų.

Kad medžio lentos grindims tarnautų ilgiau būtina tinkamai paruošti pagrindą, ant kurio jos bus dedamos. Taip pat nepamirškite kilimėlių prie įėjimo durų ir specialių plastikinių kilimėlių po stumdomais baldais.