Lauko dailylentės

Kiekvienas iš mūsų norime jog visi kaimynai bent truputėlį pavydėtų mūsų namų grožio, ypatingai kai esame naujakuriai ar norime kardinaliai atnaujinti savo pasenusį namo fasado vaizdą.

Tačiau fasado atnaujinimu derėtų susirūpinti ne tik dėl aplinkinių požiūrio, bet ir dėl namo būklės, mūsų pačių sveikatos. Ypač tai aktualu kalbant apie senos statybos pastatus, kurių namo išorinė, apsauginė dalis jau pradėjo pelyti ar šis procesas gerokai įsisenėjo. Juk bėgant laikui tai daro įtaką žmonių savijautai ir pakenkia pagrindinėms namo konstrukcijoms.

Svarstantiems apie namo fasado atnaujinimą – lauko dailylentės

Siekiant atnaujinti namo išvaizdą gana nedidelėmis pastangomis ir išlaidomis rekomenduojame pasirinkti medienos apdailą. Medinės dailylentės viena iš populiariausių fasado apdailai naudojamų statybos medžiagų. Savo populiarumu medinės lauko dailylentės nepralenkiamos.
Medinės lentos fasadui ar plastikinės?

Nors jos brangesnės už plastikines, tačiau vertinantys kokybiškus gaminius ir natūralumą noriau investuoja į ilgaamžį, ekologiškesnį rezultatą.

Medis ne tik  fasado apdailai

Naudojant medienos gaminius galima atnaujinti namo, sodo namelio, pirties ir kitų kiemo statinių, komercinės ir visuomeninės paskirties pastatų išvaizdą. Medinės lentos yra bene geriausias sprendimas tuomet, kai siekiama atnaujinti savo namo fasado išvaizdą, neišleidžiant itin didelės pinigų sumos medžiagoms ir atliekamam darbui, o rezultatas išties būna džiuginantis.

Pasitelkus medines apdailos lentas , skirtas naudoti lauke, įmanoma atnaujinti tokią pačią namo išvaizdą, sukurti labai panašų rezultatą ar visiškai pakeisti namo išorę. Tai padaryti nėra sudėtinga, kadangi yra didelis skirtingų dailylenčių ir montavimo galimybių pasirinkimas.

Fasado dailylenčių ypatumai ir montavimo galimybės

  • Naudojamas medis. Kai kurie gamintojai lauko apdailai siūlo dailylentes iš maumedžio, tačiau tai nėra itin geras sprendimas, kadangi bent kiek netinkamai išdžiovintas maumedis stipriai įgeria išorės drėgmę ir džiūdamas traukiasi, o vėliau vėl plečiasi, taip pažeidžiant esamą išvaizdą ir kokybę. Įvertinusi orų permainas šalyje, mūsų įmonė siūlo eglės ar pušies lauko dailylentes, kurios pasižymi patvariu ir ilgaamžiu rezultatu. Eglinės ir pušinės dailylentės gaminimo metu specialiai paruošiamos ir pritaikomos lauko apdailai, todėl yra atsparios vėjo, lietaus, saulės poveikiui. Apdirbimo metu eglinės ir pušinės lentos  kokybiškai išdžiovinamos iki mažo procentinio drėgnumo, todėl ir eksploatacijos metu pasižymi itin mažu drėgmės įsisavinimu, dėl ko bėgant laikui nesideformuoja. Prekiaujame tik kokybiškais gaminiais, kurie atitinka tarptautinius keliamus standartus.
  • Individualūs gaminių sprendimai. Mūsų įmonė prekiauja ir tiekia pagal individualius kliento pageidavimus, namo planą, paruoštas medienos dailylentes. Pokalbio su klientu metu aptariami galimi išvaizdos variantai, montavimo galimybės ir parengiami norimo fasado brėžiniai, pagal kuriuos gaminame skirtingų profilių dailylenčių gaminius. Dailylenčių skersmuo gali būti siauresnis ar platesnis, jų paviršius – šiurkštus ar lygus, o plotis yra įvertinamas specialistų, kadangi klientams siūlome tik pakankamai storas apdailos lenteles. Taip montavimo metu išvengiama didesnių nei įprasta plyšių ir užsakovams užtikriname ilgaamžiškesnį rezultatą.
  • Montavimas.Lauko dailylentės gali būti montuojamos horizontaliai ar vertikaliai. Nuo pasirinkto varianto priklauso, kaip reikės tvirtinti dailylentes. Siekiant išlaikyti tvarkingą galutinį rezultatą patariame pasirinkti vieną iš galimų būdų, neperkraunant vaizdo montuojant lauko apdailos lentas skirtingomis kryptimis. Be abejo, patyrę meistrai padės įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, tačiau iš anksto verta žinoti tokius abiejų variantų derinimo niuansus: horizontalus ir vertikalus lentelių derinimas reikalauja daugiau resursų, yra techniškai sudėtingesnis procesas, todėl užtrunka ir kainuoja brangiau. Tikriausiai daugelis iš anksto žino, kokia montavimo padėtis labiau patiktų, tačiau pasitarti su specialistais visuomet pravartu.

Prieš montuojant fasadines medienos lentas, patariame jas laikyti sausose patalpose, saugant nuo drėgmės, saulės, lietaus poveikio. Atlikus darbus naudinga kuo greičiau pradėti dailylenčių dažymo darbus, jog šios būtų kuo atsparesnės minėtam aplinkos poveikiui.