Lauko dailylentės

Lauko dailylentės, skirtos namo fasadui apipavidalinti, ne tik sukuria jaukumą, norimą išvaizdą ir stilių, bet ir atlieka apsauginę namo funkciją. Tinkamai prižiūrimos, periodiškai padengiamos apsauginėmis priemonėmis, tarnauja daugybę metų ir atrodo itin reprezentatyviai.

Siekiant atnaujinti namo išvaizdą gana nedidelėmis pastangomis ir išlaidomis, rekomenduojame pasirinkti medienos apdailą. Medinės dailylentės - viena iš populiariausių fasado apdailai naudojamų statybos medžiagų. Savo populiarumu jos nepralenkiamos.
Vis dėl to, svarstantiems kokias dailylentes rinktis - medines ar plastikines, galime atsakyti - nors medinės kiek brangesnės už plastikines, tačiau jos ilgaamžiškesnės ir ekologiškesnės. Atrodo jaukiau ir stilingiau.

Lauko dailylentės - medis ne tik  fasado apdailai

Naudojant medienos gaminius, galima atnaujinti namo, sodo namelio, pirties ir kitų kiemo statinių, komercinės ar visuomeninės paskirties pastatų išvaizdą. Medinės lentos yra bene geriausias sprendimas, kai siekiama atnaujinti fasado išvaizdą, neišleidžiant itin didelės pinigų sumos. Tiek medžiagoms, tiek atliekamam darbui. O rezultatas išties būna džiuginantis.

Pasitelkus medines apdailos lentas, skirtas naudoti lauke, galima atnaujinti fasado išvaizdą, išlaikant tą pačią stilistiką ir minimaliai pakeičiant jo išvaizdą. Arba, atvirkščiai - kardinaliai pakeisti statinio išorės vaizdą. Tai padaryti nėra sudėtinga, kadangi yra didelis skirtingų dailylenčių ir montavimo galimybių pasirinkimas.

Fasado dailylenčių ypatumai ir montavimo galimybės

  • Naudojamas medis. Kai kurie gamintojai lauko apdailai siūlo dailylentes iš maumedžio, tačiau tai nėra itin geras sprendimas. Kadangi netinkamai išdžiovintas maumedis, sugeria išorės drėgmę ir džiūdamas traukiasi. O vėliau vėl plečiasi. Taip pažeidžiant esamą išvaizdą ir kokybę. Atsižvelgdami į  orų permainas šalyje, siūlome eglės ar pušies lauko dailylentes. Jos pasižymi patvariu ir ilgaamžiu rezultatu. Eglinės ir pušinės dailylentės gaminimo metu specialiai paruošiamos ir pritaikomos lauko apdailai, todėl yra atsparios vėjo, lietaus, saulės poveikiui. Apdirbimo metu eglinės ir pušinės lentos  kokybiškai išdžiovinamos iki mažo procentinio drėgnumo. Todėl ir eksploatacijos metu pasižymi itin mažu drėgmės įsisavinimu ir bėgant laikui nesideformuoja. Prekiaujame tik kokybiškais gaminiais, kurie atitinka tarptautinius standartus.
  • Individualūs gaminių sprendimai. Prekiaujame ir tiekiame medienos dailylentes, paruoštas pagal individualius kliento pageidavimus, namo planą. Pokalbio su klientu metu aptariami galimi išvaizdos variantai, montavimo galimybės ir parengiami norimo fasado brėžiniai. Pagal juos gaminame skirtingų profilių dailylenčių gaminius. Dailylenčių skersmuo gali būti siauresnis ar platesnis, jų paviršius – šiurkštus ar lygus. Klientams siūlome pakankamai storas apdailos lenteles. Taip montavimo metu išvengiama didesnių nei įprasta plyšių ir užtikrinamas ilgaamžiškesnis rezultatas.
  • Montavimas. Lauko dailylentės gali būti montuojamos horizontaliai ar vertikaliai. Nuo pasirinkto būdo priklauso, kaip reikės tvirtinti dailylentes. Siekiant išlaikyti vientisą ir tvarkingą vaizdą, patariame pasirinkti tik vieną iš galimų variantų. Taip neperkraunant vaizdo, montuojant lauko apdailos lentas skirtingomis kryptimis. Be abejo, patyrę meistrai padės įgyvendinti Jūsų viziją, tačiau verta žinoti keletą abiejų variantų derinimo niuansų. Horizontalus ir vertikalus lentelių derinimas reikalauja daugiau resursų, yra techniškai sudėtingesnis procesas, todėl užtrunka ir kainuoja brangiau. Tikriausiai daugelis iš anksto žino, kokia montavimo padėtis labiau patiktų, tačiau pasitarti su specialistais visuomet pravartu.

Prieš montuojant fasadines medienos lentas, patariame jas laikyti sausose patalpose, saugant nuo drėgmės, saulės, lietaus poveikio. Atlikus darbus naudinga kuo greičiau pradėti dailylenčių dažymo darbus, jog šios būtų kuo atsparesnės minėtam aplinkos poveikiui.