Terasinės lentos

Terasa – viena iš tų vietų, apie kurią pasvajoja daugelis, tačiau, kad čia būtų jauku ir malonu, svarbu pasirūpinti patinkančiu, būtinai kokybišku įrengimu, jog greitu metu netektų atlikti mėgiamos vietos remonto iš naujo. Dažniausiai terasos montuojamos be įstiklinimo, norint mėgautis gaiviu gamtos oru, todėl statybinės medžiagos yra veikiamos natūralių gamtos sąlygų, kurios tikrai neprideda ilgesnės eksploatacijos trukmės, o priešingai – ją trumpina. Labiausiai paveikiamos terasinės lentos, kadangi tam tikra jų dalis nebūtinai apsaugota stogu, todėl čia juntama lietaus, saulės žala, prie kurios prisideda ir vaikščiojimas su batais. Būtent dėl to planuojant grindų įrengimą, svarbu tinkamai įvertinti pasirinktą terasinės lentos kokybę.

lauko-grindys

Terasinių lentų gamyba

Kaip jau minėjome, terasinės lentos yra veikiamos tiek aplinkos sąlygų, tiek mechaninių pažeidimų. Jei nuo pastarųjų galime šiek tiek apsisaugoti, tai neigiamų žalingų padarinių dėl oro išvengti nepavyks, galime tik užtikrinti ilgesnį lentų eksploatavimo laiką. Pirmiausia siekiant ilgaamžiškesnio rezultato svarbu pasirinkti tvirtas bei kokybiškai išdžiovintas lentas. Terasinės lentos neturėtų būti gaminos iš minkštų lapuočių medžių. Būtent todėl, kad norime optimaliausio kainos ir kokybės santykio, terasinės lentos gamybai naudojame sibiro eglę ir pušį. Tai pakankamai tvirti medžiai, kurių eksploatacija siekia daugiau nei ketvirtadalį amžiaus, o priežiūra nereikalauja dažno atnaujinimo. Lentos ruošiamos specialiose patalpose, pasitelkiant modernią techniką, o klientams išvežamos jau visiškai paruoštos montavimui, papildomai nereikia jų džiovinti ar šlifuoti.

Terasinės lentos bei jų montavimas

Terasos įrengimas – sudėtingas, praktikos reikalaujantis darbas. Be abejo, tai įmanoma padaryti ir savo pačių rankomis, tačiau svarbu žinoti, jog tai užtruks šiek tiek daugiau laiko bei kainuos nemažai pastangų, todėl būtina kuo daugiau pasidomėti. Klientams pristatę lentas suteikiame visą dominančią informaciją apie jų priežiūrą, patariame montavimo klausimais.

Kad terasinės lentos būtų pakankamai tvirtos, o grindys atrodytų estetiškai, jų sujungimui nepatariama rinktis įprastų vinių. Verta pasidomėti naujausiomis sujungimo sistemomis ar įsigyti tinkamus medvaržčius, kurių montavimo niuansais taip pat reikia pasidomėti.

Terasinių lentų priežiūra

Terasinių lentų iš eglės ir pušies priežiūra paprastesnė nei maumedžio lentų, kadangi eglių ir pušų medieną daug lengviau kokybiškai išdžiovinti, dėl ko vėliau, eksploatacijos metu jos beveik netrūkinėja. Terasos įrengimui nepatariama rinktis maumedžio medienos, kuri nors yra itin ilgaamžė, tačiau veikiama drėgmės kaitos stipriai trūkinėja, sluoksniuojasi, pleišėja, dėl ko bus sudėtingiau jas atnaujinti, be to, tokių grindų paviršiumi geriau nevaikščioti basomis.

Pačiam geriausiam rezultatui palaikyti pakaks kartą per trejus metus pasirūpinti, kad terasinės grindys būtų atnaujintos vienu alyvos ar dažų sluoksniu. Gyventojai turi visišką laisvę renkantis tarp šių variantų, tačiau prieš nusprendžiant naudinga žinoti abiejų metodų privalumus bei trūkumus. Lakas yra tvirtesnė medžiaga, ilgiau išsilaikanti, tačiau dažniau trūkinėja, be to, prieš perlakuojant iš naujo, būtina nušlifuoti esantį paviršių. Nauju alyvos sluoksniu lentas teks padengti šiek tiek dažniau, tačiau jos bus atsparesnės dėmėms, neteks susidurti su jokiais įtrūkimo ženklais. Dažniausiai dažai naudojami eglių lentoms, o pušų terasinės lentos yra impregnuojamos, taip joms suteikiant ilgalaikį aukštos kokybės rezultatą.

Keletas patarimų pabaigai

  • Jeigu mėgstate saulę ir ketinate mėgautis jos spinduliais savo terasoje, nepatariama jos įrenginėti šiaurinėje namo pusėje. Nors tai atrodo savaime suprantama, tačiau nemažai klientų užmiršta apie tai pagalvoti iš anksto.
  • Ne visuomet būtina įrenginėti turėklus ar laiptelius, tačiau jeigu terasa pasiekia aukštį, didesnį nei pusė metro – rekomenduojama juos įsirengti. Turėklams taip pat būtina naudoti medžiagas, atsparias lauko sąlygų veiksniams, puikiai tinka nerūdijantis plienas.
  • Tą vietą, kurioje bus terasa reikia tinkamai paruošti – pašalinti velėną, patiesti geotekstilės paklotą (jis apsaugo nuo drėgmės ir piktžolių), taip pat terasą galima įrengti ant betoninio pagrindo. Svarbiausia nepamiršti, kad terasinės lentos įrenginėjamos su kelių milimetrų tarpais tam, kad mediena galėtų laisvai judėti, taip pat per tarpus galėtų nubėgti lietaus vanduo.